Wsparcie IT – Firma budowlana 150 osób

Wsparcie IT – Firma budowlana 150 osób

Jak ochroniliśmy znaną firmę budowlaną przed stratą 10 000 000 euro?

Na atak hakerski (ransomware) narażona jest każda organizacja. Jego skutki mogą być przerażające.

Znana firma budowlana produkująca oczyszczalnie ścieków oraz uzdatnianiem wody do picia padła ofiarą takiego przestępstwa. Po ataku firma natychmiast stanęła. Brak dostępu do danych trzymanych na komputerach. Kopie zapasowe częściowo zablokowane. Prawdziwy koszmar dla informatyków i prezesa.

Z wyciekiem danych osobowych nie ma żartów. Jeżeli firma nie zgłosiłaby naruszenia i nie dostarczyłaby jego oceny w ciągu 72 h do UODO, mogłaby dostać karę nawet 10 000 000 euro!

Nie musieli nam tłumaczyć, że sprawa jest pilna. Natychmiast przeprowadziliśmy analitykę śledczą. Błyskawicznie określiliśmy, co się właściwie stało.

Dzięki naszym danym firma dostarczyła wszystkich informacji potrzebnych do wyjaśnienia naruszenia do UODO.

Następnie sprawdziliśmy dokładnie całą infrastrukturę IT. Wykryliśmy wszystkie potencjalne zagrożenia. Zaproponowaliśmy zmiany, które firma powinna wprowadzić, żeby w przyszłości żaden haker nawet nie próbował się włamać do systemu.

Jednak w tamtym momencie organizacja nie mogła sama zadbać o bezpieczeństwo infrastruktury IT.

W ten oto sposób pokazaliśmy światu co potrafimy w zakresie usług IT i cyberbezpieczeństwa.

W ciągu tygodnia przywróciliśmy pełną sprawność operacyjną firmy. Ustawiliśmy na nowo serwery i odzyskaliśmy część danych.

Firma już się nie boi, że nagle coś padnie i zablokuje prace, bo ma do dyspozycji naszych ludzi z działu obsługi klienta, którzy na bieżąco usuwają wszystkie usterki.

Zajęliśmy się też zakupami związanymi z IT. Między innymi zoptymalizowaliśmy wykorzystanie licencji na oprogramowanie. Dzięki temu klient miesięcznie oszczędza nawet 20% wydatków na dział IT!