Kamil Guzak

Kamil Guzak

Prawnik, specjalista ds. ochrony danych osobowych

Specjalizuje się w cyberprzestrzeni i związanej z nią kwestią ochrony prawnej, w szczególności transferach danych poza obszar EOG w związku z plikami cookies czy serwerami witryn. Tworzeniu dokumentacji polityk prywatności, regulaminów oraz wykonywaniu oceny ryzyka bezpieczeństwa witryn internetowych. Regulacją kwestii umów prawnych pomiędzy Administratorem a Podmiotem Przetwarzającym, umów o współadministrowaniu. W audytach prawny i bezpieczeństwa danych pod wykonanie analizy ryzyka dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku pracy zawodowej związany z firmą DAPR na stanowisku prawnika, specjalisty ds. ODO. Ponadto od 2 lat Inspektor Ochrony Danych Osobowych instytucji publicznej. Wcześniej stażysta m.in. w takich instytucjach, jak Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Za wybitne wyniki stażu w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odznaczony ambasadorem Rzecznika Praw Obywatelskich przez RPO prof. Irenę Lipowicz.

Mgr prawa administracyjnego – wydziału prawa i administracji (WPiA) Uczelni Łazarskiego. Mgr bezpieczeństwa wewnętrznego –wydziału nauk politycznych i stosunków międzynarodowych (WNPiSM) Uniwersytetu Warszawskiego

Interesuje się piłką nożną. Kibicuje Realowi Madryt. „Obejrzany meczyk Ligi Mistrzów po wtorkowym czy środowym dniu pracy jest, jak miód na serce. Ponadto uwielbiam oglądanie filmów i seriali typu fantasy i historycznych. Kino Tolkiena, Marvela, Harrego Pottera znam na pamięć”.