Kamil Guzak

Kamil Guzak

Prawnik, specjalista ds. ochrony danych osobowych

Prawnik, specjalista ds. ochrony danych osobowych

Specjalizuje się w kwestiach ochrony prawnej w cyberprzestrzeni, w szczególności transferach danych oobowych poza obszar EOG w związku z plikami cookies czy serwerami witryn. Pracuje nad tworzeniem polityk prywatności, regulaminów oraz wykonywaniu oceny ryzyka dla witryn internetowych. Zajmuje się również sporządzaniem i weryfikacją umów pomiędzy administratorem a podmiotem przetwarzającym, umów o współadministrowaniu. Wykonuje audyty, prawny i bezpieczeństwa danych, w ramach analiz ryzyka dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku pracy zawodowej związany z firmą DAPR. Ponadto od 2 lat inspektor ochrony danych w instytucji publicznej. Wcześniej stażysta m.in. w takich instytucjach, jak Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. W uznaniu wyników stażu w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odznaczony ambasadorem Rzecznika Praw Obywatelskich przez RPO prof. Irenę Lipowicz.

Mgr prawa administracyjnego – Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Mgr bezpieczeństwa wewnętrznego – Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.